Laseroterapia Bydgoszcz

Laseroterapia Bydgoszcz

Laseroterapia, nazywana często „laserem”, jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, w ciągu której wytwarzane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest zupełnie bezpieczny a oprócz tego bezbolesny, a jego rozciągłość jest ściśle zaplanowana a oprócz tego trwa najdłużej do dwudziestu minut.

Wskazaniem do zastosowania laseroterapii są takie przypadki jak:

– różnorakie problemy dermatologiczne,

– różnego rodzaju blizny pooperacyjne,

– przeszczepy skóry,

– choroby zwyrodnieniowe stawów,

– ostroga piętowa,

– tzw. „łokieć tenisisty”,

– stopa cukrzycowa,

– choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu np. w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. Na tle tego, jak silny jest ból, dopasowuje się rodzaj a oprócz tego nasilenie promieniowania, czas a oprócz tego ilość zabiegów, oraz sposób naświetlania.

Na czym polega działanie laseroterapii?

Wpływ zabiegów laserowych na pacjenta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna a oprócz tego biostymulująca. Uśmierzenie bólu następuje dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających objawy. Zlikwidowanie stanów zapalnych w organizmie a oprócz tego obrzęków następuje dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych a oprócz tego przyspieszeniu mikrokrążenia. Z kolei działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek a oprócz tego na wytwarzanie włókien kolagenowych.

Naturalnie, tak jak w przypadku każdego innego zabiegu, tak a oprócz tego w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego stosowania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

– u niemowląt,

– kobietom w ciągu ciąży,

– w ciągu wysokiej gorączki,

– w przypadku chorób nowotworowych

– a oprócz tego u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 01.05.2017 10:36:42)
  • yahoo: 15 (ostatnio: 19.04.2017 15:45:38)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz