Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego ?

Przedstawiającniezwykłość limonki kaffir przynależy zacząć od tego, że można ją spotykać pod rozlicznymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Lecz bez względu na to, jak się ją nazwie to zawsze należy do rodzaju roślin cytrusowych – jestnader cytrusowa i wonna.

Liście limonki rodzaju kaffir są stałym pierwiastkiem dań w kuchni orientalnej. Limonka kaffir jest wybitnie wonna i bardzo świeża, zaś kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i lśniące a w środku: porowate i blade. Wystarczyłagodnie potrzeć liść, aby zwietrzyć wyrazisty zapach. Rześkie liście limonki kaffir trzymają swoją jakość przechowywane w lodówce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto uzupełnić, że aromatyczne liście kafiru są zbyt sztywne, aby zużywać je w zwykłej formie – zwykle dołącza się je w ostatniej fazie pichcenia. Wiele tajskich wzorów wręcz potrzebuje tego, by skorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można wykonać i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Możemy zdziałać: przeróżne zupy np. Tom Yum, mieszane potrawy smażone, sałatki na podstawie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu strawach stosuje się je na normie analogicznej do zastosowania naszych miejscowych liści laurowych. Wolno potrawy przygotowywać z ich wkładem poprzez wrzucanie suszonych liści razem bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Pociągającym pomysłem jest także zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi posługiwać się chińską techniki smażenia na mocno rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł twardo w niej kaffir liście.

Gdzie można kupić kaffir?

Jeszcze do niedawna kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej teraz każdy może to zrobić w dobrzeurządzonym sklepie online komfortowo siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego miejsca jest chociażby www.pastry.com.pl – dobry sklep online.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 07.09.2018 17:27:19)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 12.01.2018 23:21:02)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz